Jak działają opaski Sea-Band?

Akupresura jest jedną z kilku technik stosowanych w tradycyjnej chińskiej medycynie. Jako system opracowany w oparciu o 4 tysiące lat krytycznych obserwacji i testów istotnie różni się od filozofii i praktyk zachodniej nauki.

Zachodni lekarze poczynając od objawu, poszukują konkretnej przyczyny lub choroby. Chiński medyk potraktuje objaw jedynie jako jeden czynnik w całym profilu fizjologiczno-psychologicznym osoby, który należy zbadać w poszukiwaniu „wzorca powodującego brak harmonii”.
Według tradycyjnej chińskiej medycyny choroba wynika z nierównowagi przepływu Chi („energia życia”) przez ciało. Pierwotnie Chi (wymawiane jako „czi” i czasami pisane „Qi”) oznaczało powietrze, oddech lub energię, ale z czasem zaczęło być używano do określenia niezbędnej ożywczej i ochronnej energii, która podtrzymuje wszystko na świecie. Chi ożywia ciągły przepływ energii pomiędzy yin i yang, czyli dwiema przeciwstawnymi, ale uzupełniającymi się siłami. Jeśli jedna z nich dominuje, przepływ energii jest zaburzony, co może skutkować chorobą lub niestabilnością emocjonalną. Chi krąży w ciele przez sieć niewidocznych kanałów pod skórą nazywanych meridianami.

Wyróżnia się 12 podstawowych meridianów występujących parzyście po prawej i lewej stronie ciała. Ich nazwy odzwierciedlają organy wewnętrzne, z którymi się łączą, takie jak płuca, jelito grube oraz (w przypadku P6) osierdzie.
Funkcje P6 (pericardium 6) obejmują ruch energii w klatce piersiowej, harmonizację trawienia i pracy żołądka, regulację przepływu krwi oraz uspokajanie umysłu.
Chińczycy stosują w tym punkcie akupresurę do leczenia bólu w klatce piersiowej, nieregularnych i bolesnych miesiączek, przedmiesiączkowych stanów depresyjnych, bezsenności oraz ze względu na jego wpływ na żołądek – do łagodzenia mdłości i wymiotów, refluksu kwasu, czkawki i odbijania.

Co mówi zachodnia nauka?
Jak dotąd nie znaleziono naukowych dowodów potwierdzających istnienie Chi ani meridianów, mimo tego, że badania wykazują skuteczność akupunktury i akupresury w łagodzeniu mdłości, wymiotów i bólu. Zachodni lekarze preferują poszukiwanie innych wyjaśnień tego zjawiska dopuszczalnych z perspektywy medycznej.
W latach 70-tych XX wieku pojawiły się przekonujące teorie mechanizmów stanowiących podstawę akupunktury (w szerokim rozumieniu także akupresury). Wstępne badania właściwości akupunktury uśmierzających ból pozwoliły badaczom wywnioskować, że najbardziej prawdopodobna odpowiedź leży w działaniu substancji chemicznych podobnych do morfiny, takich jak endorfiny oraz teorii kontroli bramki w łagodzeniu bólu. W 1982 roku badacze wykazali, że nakłuwanie igłami wyzwalało endorfiny w ośrodkowym układzie nerwowym. Zasadniczo sygnały nerwowe przenoszące sygnały o nacisku docierają do mózgu szybciej niż informacje bólowe. Mózg może odbierać tylko pewną liczbę wiadomości naraz, dlatego zanim dotrą do niego sygnały o bólu brama jest już zamknięta. Nacisk wydaje się stymulować włókna nerwowe biegnące wzdłuż rdzenia kręgowego, powodując produkcję endorfin. Przekaźniki te nazywane także „endogennymi peptydami opioidowymi” są związkami podobnymi do morfiny, które mają wpływ na układ hormonalny i immunologiczny oraz hamują percepcję bólu w mózgu, w szczególności tego związanego z niepokojem i stresem.
Dlaczego jednak stymulacja takich, a nie innych punktów miałaby wywoływać określone odpowiedzi w mózgu i w jaki sposób wywoływane są reakcje w innej, teoretycznie niepowiązanej części ciała?
Zachodni lekarze od wielu lat wiedzą, że uciskanie, stymulowanie lub nakłuwanie różnych punktów na ciele może pomagać w łagodzeniu bólu. Punkty te zwane spustowymi lub motorycznymi mogą występować w pewnej odległości od źródła bólu, co znane jest jako zjawisko bólu rzutowanego. Najczęściej korelują one z tradycyjnymi punktami akupunkturowymi.

Akupunkturę i akupresurę uważa się za terapie uzupełniające leki, zabiegi chirurgiczne i inne wymagane metody leczenia.

POPRAWNE ZAKŁADANIE OPASKI SEA-BAND

Umieść trzy środkowe palce na wewnętrznej stronie nadgarstka tak, aby krawędź trzeciego palca znajdowała się tuż poniżej pierwszej linii nadgarstka.

Punkt Nei-Kuan znajduje się pod pierwszym palcem (wskazującym) pomiędzy dwoma wyczuwalnymi ścięgnami nadgarstka.

Załóż opaskę tak, aby guzik uciskający skierowany był w kierunku nadgarstka dokładnie w punkcie Nei-Kuan. Powtórz czynność na drugim nadgarstku.

Aby zapewnić optymalny efekt, należy zakładać opaski jednocześnie na obu nadgarstkach.

GWARANTUJEMY 100% SATYSFAKCJI Z DZIAŁANIA OPASEK AKUPRESUROWYCH SEA-BAND LUB ZWRACAMY PIENIĄDZE.

Szczegóły: Regulamin akcji promocyjnej -kliknij

Gdzie kupieć opaski Sea-Band