O opaskach

Oryginalne angielskie opaski akupresurowe przeciw mdłościom dla dorosłych i dla dzieci

Mamy przyjemność przedstawić Państwu nowość na polskim rynku, innowacyjne rozwiązanie dla wszystkich odczuwających dyskomfort z powodu uciążliwych mdłości. Akupresurowe opaski Sea-Band są niefarmakologicznym rozwiązaniem dla osób cierpiących z powodu mdłości o różnym podłożu. Przeciwdziałają chorobie lokomocyjnej, nudnościom ciążowym, mdłościom migrenowym, pooperacyjnym jak również torsjom spowodowanym chemioterapią.

Działanie opasek oparte jest na akupresurze – tradycyjnej chińskiej metodzie leczenia za pomocą dotyku i ucisku odpowiednich punktów na ciele człowieka. Prawidłowo założone opaski Sea-Band stymulują znajdujący się na nadgarstkach punkt P6 (Neiguan) umiejscowiony na meridianie osierdzia, co niweluje uczucie nudności.

Stosowanie opasek jest proste, skuteczne i bezpieczne. Nie powoduje żadnych skutków ubocznych, takich jak senność, ospałość czy suchość w ustach – typowych dla innych produktów stosowanych w przypadku nudności.

Opaski działają szybko( nawet po 2-5 minutach) i można je zakładać nawet już po wystąpieniu pierwszych symptomów. Są estetyczne i wykonane z trwałych nieuczulających materiałów, które zapewniają komfort stosowania i możliwość wielokrotnego używania w każdym przypadku pojawienia się uczucia mdłości.

GWARANTUJEMY 100% SATYSFAKCJI Z DZIAŁANIA OPASEK AKUPRESUROWYCH SEA-BAND LUB ZWRACAMY PIENIĄDZE.

Szczegóły: Regulamin akcji promocyjnej -kliknij

Zastosowanie

Klinicznie przetestowane w:

 

Oryginalne angielskie opaski Sea-Band to rozwiązanie:

 • bez lekarstw
 • bez efektów ubocznych
 • testowane klinicznie
 • polecane przez lekarzy
 • stosowane w szpitalach
 • dające efekty nawet po 2- 5 minutach
 • do wielokrotnego użytku
 • w wygodnym plastikowym opakowaniu

 

 

Oryginalne angielskie opaski Sea-Band przeznaczone są dla:

 • dzieci od 3 roku życia oraz dorosłych cierpiących na chorobę lokomocyjną
 • kobiety w ciąży z porannymi mdłościami
 • osób cierpiących na  nudności i torsje pooperacyjne oraz korzystających z chemioterapii
 • osób cierpiących na nudności migrenowe

Prawidłowe zakładanie opasek akupresurowych Sea-Band

1. Umieść trzy środkowe palce na wewnętrznej stronie nadgarstka tak, aby krawędź trzeciego palca znajdowała się tuż poniżej pierwszej linii nadgarstka. Punkt Nei-Kuan znajduje się pod pierwszym palcem (wskazującym) pomiędzy dwoma wyczuwalnymi ścięgnami nadgarstka.

2. Załóż opaskę tak, aby guzik uciskający skierowany był w kierunku nadgarstka dokładnie w punkcie NEI KUAN. Powtórz czynność na drugim nadgarstku. Aby zapewnić optymalny efekt, należy zakładać opaski jednocześnie na obu nadgarstkach.

UWAGA: w celu dokładnego umiejscowienia opasek, osoba która ma nosić opaski sama musi przykładać swoje palce.

Poniżej przykładowe zdjęcia opasek Sea-Band:

– wersja dla dzieci ( zdjęcie po lewej stronie) uniwersalny rozmiar dla dzieci w różnych kolorach

– wersja dla dorosłych  uniwersalny rozmiar dla dorosłych w różnych kolorach


 

Opaski dla dzieci*

 

opaski dla dorosłych*

* różne kolory

 

Gdzie kupieć opaski Sea-Band

Choroba lokomocyjna

Dyskomfort odczuwany w czasie jazdy samochodem, zawroty głowy podczas rejsu statkiem, zmiany ciśnienia i stres związany z podróżą samolotem – każda forma transportu może powodować nudności i wymioty.

Choroba lokomocyjna jest wynikiem konfliktu ogarniającego nasze narządy  zmysłów i niezgodności bodźców docierających do mózgu: oczy sygnalizują ciągłe zmiany (migające krajobrazy), a narząd równowagi nie rejestruje żadnych zmian położenia ciała.
Ucho wewnętrzne i zlokalizowany tam błędnik, odpowiadający za równowagę w czasie podroży przesyła sygnały do mózgu, ze jesteśmy w ruchu. Mówiąc w pewnym uproszczeniu, organizm nie jest w stanie powiązać sprzecznych sygnałów od różnych zmysłów. Powstaje wiec swego rodzaju czynnościowy chaos. W tej sytuacji układ autonomiczny uruchamia wiele reakcji obronnych, co dla organizmu oznacza początek choroby lokomocyjnej. Tej przykrej dolegliwości, kiedy już rozwinie się na dobre (wymioty) zatrzymać niestety nie można. Ta dolegliwość dotyczy wszystkich, jednak najsilniej dotyka dzieci.

Jak zapobiegać chorobie lokomocyjnej?

 • w samochodzie lub autobusie siadaj z przodu, a w pociągu zawsze twarzą do kierunku jazdy,
 • o ile to możliwe zapewnij dostęp świeżego powietrza, otwórz okno lub wyjdź na pokład statku,
 • nie spożywaj ciężkich, tłustych posiłków przed podróżą,
 • staraj się, aby uwaga dzieci zajęta była zabawą/grą, pomocne być może także wyglądanie przez okno,
 • przede wszystkim zakładaj na czas podróży oryginalne angielskie opaski Sea-Band.Spróbuj, to naprawdę działa.

 

Wpływ opasek akupresurowych Sea-Band na chorobę lokomocyjną

W 1990 roku, między 31 stycznia, a 31 marca,  na oddziale pediatrycznym Szpitala San Carlo Borromeo w Mediolanie (Włochy), przeprowadzono pod okiem Profesora G.Canovy badania na grupie dzieci w wieku 2-15 lat z silną chorobą lokomocyjną.
Kwestionariusz badań oddały 62 osoby. W 55 przypadkach(88,7%) wyniki były znakomite.
Wnioski: Wybrani badani należeli do trudnych przypadków i zazwyczaj doświadczali silnych wymiotów nawet podczas krótkich podróży. Biorąc pod uwagę pozytywne wyniki badań i oczywisty brak efektów ubocznych, opaski Sea-Band mogą być bardzo skutecznym sposobem zapobiegania choroby lokomocyjnej u dzieci.

Oryginalne angielskie opaski akupresurowe Sea-Band to doskonałe rozwiązanie na hamowanie objawów choroby lokomocyjnej.

 

Poranne mdłości 

Poranne mdłości należą do mało przyjemnych dolegliwości ciążowych. Według danych statystycznych aż 50-90% kobiet w ciąży doświadcza mdłości z towarzyszącymi im wymiotami lub bez nich. Stopień nasilenia nudności różni się u poszczególnych kobiet. Aż 5% ciężarnych doświadcza mdłości do samego porodu. Wbrew nazwie, „poranne mdłości” mogą pojawić się o różnych porach dnia. Nawet 80% kobiet zmaga się z nimi przez cały dzień.

Badania naukowe wykazały, że jedną z najskuteczniejszych metod niefarmakologicznych jest akupresura punktu P6 (Nei-Kuan) znajdującego się pomiędzy dwoma głównymi ścięgnami blisko nadgarstka.

Wpływ opasek akupresurowych Sea-Band na poranne mdłości.

Skuteczność akupresury w zapobieganiu mdłościom została po raz pierwszy udowodniona naukowo w Wielkiej Brytanii przez zmarłego już profesora Johna Dundee’ego z Uniwersytetu Queen’s w Belfaście. Badania prowadzone we Włoszech wykazały, że u 70% kobiet stosujących opaski Sea-Band wystąpiło zmniejszenie porannych mdłości.
Plastikowy guzik w opasce Sea-Band stale uciska odpowiednie punkty nadgarstków, zapobiegając lub zmniejszając uczucie mdłości.Opaski działają szybko (nawet po 2-5 min). Są estetyczne i wykonane z najwyższej jakości materiałów, zapewniają komfort stosowania i możliwość używania przez wiele lat w każdym przypadku pojawienia się uczucia mdłości.

.
Oryginalne angielskie opaski akupresurowe Sea-Band to doskonałe rozwiązanie na hamowanie porannych mdłości.

 

Nudności i torsje pooperacyjne 

Mdłości pooperacyjne stanowią  ogromny problem terapeutyczny, nie tylko ze względu na wiążące się z nimi duże ryzyko rozwoju groźnych dla życia powikłań ale także dlatego, iż w znaczący sposób obniża jakość życia chorych. Nudności i wymioty należą do najczęstszych skutków ubocznych chemioterapii. Ich przyczyną jest podrażnienie przez cytostatyki ośrodka wymiotnego w mózgu i/lub błony śluzowej żołądka. Dolegliwości te zazwyczaj można powstrzymać lub przynajmniej złagodzić. Pomimo zaawansowanych technik medycznych, wielu pacjentów nadal cierpi na mdłości i wymioty po operacjach w znieczuleniu ogólnym, szczególnie, gdy podawane im są również leki przeciwbólowe.
Ciągłe uczucie mdłości może oznaczać konieczność, dłuższego niż zakładany, pobytu pacjenta w szpitalu, szczególnie w przypadku zabiegów chirurgii jednego dnia.

Wpływ opasek akupresurowych Sea-Band na zapobieganie mdłościom w czasie chemioterapii.

Opaski akupresurowe Sea-Band mogą w takich przypadkach zapobiegać mdłościom, zaleca się więc omówienie z lekarzem możliwości skorzystania z tej metody.

Pielęgniarki i lekarze zachęcają do stosowania opasek Sea-Band, aby pomóc pacjentom opanować te symptomy i – w rezultacie – kontrolować reakcję na leczenie i powrót do zdrowia.
W celu zapobiegania i zmniejszania mdłości w opaskach Sea-Band zastosowano sprawdzoną i przetestowaną zasadę akupresury.
Oddział Radioterapii i Onkologii Szpitala San Gerardo, Monza, Mediolan Włochy, 2006 G.Gardani, R. Cerrone, C.Biella, L.Mancini, E.Proserprio, M.Casiraghi
Badanie dotyczyło 40 pacjentów z zaawansowanym rakiem u których występowały nieuleczalne objawy wymiotne wywołane chemioterapią. Wykonywano akupresurę polegającą na stymulacji punktu P6 przez co najmniej 6 godzin dziennie od początku chemioterapii. Podejście terapeutyczne zostało dobrze przyjęte przez wszystkich pacjentów.
Ewidentna poprawa objawów wymiotnych została uzyskana u 28/40 (70%) pacjentów, bez znaczących różnic w odniesieniu do histopatologii guza czy programu chemioterapii.

Oryginalne angielskie opaski akupresurowe Sea-Band to doskonałe rozwiązanie na hamowanie mdłości spowodowanych chemioterapią.

Klasyfikacja produktu

Opaski akupresurowe Sea-Band  są zarejestrowane w Europie jako środek medyczny klasy I. The Medical Devices Directive (dyrektywa dot. środków medycznych) no 93/42/EEC.

Istnieją cztery klasy środków medycznych: I, IIa, IIb i III. Produkty klasyfikowane są pod kątem ryzyka, na jakie może być narażony pacjent lub użytkownik. Klasa I są to produkty o niskim stopniu zagrożenia. Mogą to być urządzenia służące do zewnętrznego wspomagania pacjenta.

Działanie

Punkt P6 (Neiguan)

Według tradycyjnej medycyny chińskiej w ciele znajduje się system meridianów (kanałów energetycznych), na których jest ponad 300 punktów akupunkturowych.

W celu zmniejszenia nudności i wymiotów stosuje się akupunkturę lub akupresurę punktu P6 (Neiguan) znajdującego się na meridianie osierdzia.

Literatura medyczna potwierdzająca skuteczność stymulacji punktu P6 w leczeniu nudności i wymiotów :

 • The Lancet (najstarsze recenzowane naukowe czasopismo medyczne)
 • Journal of the Royal Society of Medicine czasopismo medyczne) British Medical Journal
 • Journal of the American Society of Obstetricians and Gynecologists (Czasopismo Amerykańskiego Stowarzyszenia Położników i Ginekologów)
 • Ponad 30 innych czasopism medycznych

Opracowania referencyjne
• Canova G. Sea-Band Trial in Motion Sickness (Test Sea-Band w chorobie lokomocyjnej). Szpital San Carlo Borromeo – Włochy (1990)

• Gianni Allais, Sara Rolando, Ilaria Castagnoli Gabellari Accupressure in the control of migraine-associated nausea (Akupresura w leczeniu nudności migrenowych). Centrum Leczenia Bólu Głowy u Kobiet, Turyn – Włochy (2012)
• De Aloysio D, Penacchioni P. Morning sickness control in early pregnancy by Neiguan point acupressure (Kontrola mdłości porannych we wczesnej fazie ciąży poprzez akupresurę punktu Neiguan). Obstet & Gynecology październik 1992; 80(5):852-4
• Stainton MC. RN, DNS, Neff EJA. RN, Phd. „The efficacy of Sea-Bands for the control of nausea & vomiting in pregnancy” (Skuteczność opasek Sea-Band w zapobieganiu mdłościom i wymiotom w czasie ciąży). Healthcare for Women International 1994 15: 563-575 – Kanada.
• Werntoft E. „The effect of acupressure on nausea & vomiting in pregnancy” (Wpływ akupresury na mdłości i wymioty w okresie ciąży) – randomizowane badanie z kontrolą placebo. Uniwersytet w Kalmar, Wydział Nauk Przyrodniczych 2001 Szwecja
• Segiou K. „An evaluation of The Sea-Band in alleviating nausea and vomiting in patients receiving chemotherapy” (Ocena opasek Sea-Band w łagodzeniu mdłości i wymiotów u pacjentów poddawanych chemioterapii) Wydział Onkologii Medycznej, Uniwersytet w Southampton 1991 – Wielka Brytania
• Akhtar S. „An evaluation of the Sea-Band in alleviating nausea & vomiting in patients with advanced cancer” (Ocena opasek Sea-Band w łagodzeniu mdłości i wymiotów u pacjentów z zaawansowaną chorobą nowotworową). Wydział Onkologii Medycznej, Uniwersytet w Southampton 1991 – Wielka Brytania
• Bayreuther J, Lewith GT, Pickering R. A double-blind cross-over study to evaluate the effectiveness of acupressure at Pericardium 6 (P6) in the treatment of early morning sickness (EMS). Complementary Therapies in Medicine (Podwójnie ślepe badania krzyżowe oceniające skuteczność akupresury Pericardium 6 (P6) w leczeniu mdłości porannych (EMS). Terapie komplementarne w medycynie). 1994 – Wielka Brytania.
• Phillips K, Gill L. The use of simple acupressure bands reduces post-operative nausea. Complementary Therapies in Medicine (Stosowanie opasek akupresurowych redukuje mdłości pooperacyjne. Terapie komplementarne w medycynie) 1994 – Wielka Brytania.
• Sdrani V, Stamatopoulos P. „Evaluation of acupressure in reducing post-operative nausea and vomiting” (Ocena akupresury w kontekście redukowania mdłości i wymiotów pooperacyjnych) 1997 Galenus (Grecja).
• Harmon D, Gardiner J, Harrison R, Kelly A. „Acupressure & the prevention of nausea & vomiting after laparoscopy” (Akupresura a zapobieganie mdłościom i wymiotom po laparoskopii). British Journal of Anaesthesia 1999 – Wielka Brytania

Więcej informacji na temat badań referencyjnych można uzyskać w Salus International Sp. z o.o.
Opaski akupresurowe przeciw mdłościom Sea-Band są zarejestrowane jako wyrób medyczny.